Vjen shkarkimi i parë për këtë stinor në Premier Ligë

Sheffield United pritet, sipas the Athletic, që ta shkarkojë sot trajnerin Paul Heckingbottom. Duket që humbja prej 5:0 nga Burnley ka kulmuar me largimin e tij nga pankina. Ky klub e ka fituar vetëm një prej 14 ndeshjeve këtë stinor, duke shënuar vetëm 11 gola e duke i pranuar plot…

Champions League vazhdon me ndeshje të zjarrta sonte

Sonte do të vazhdojë Liga më e madhe evropiane, Champions League. Tetë ndeshje do të zhvillohen, dy prej tyre në ora 18:45, ndërsa të tjerat në ora 21:00, shkruan Arbresh.info. Ndeshja Real Madrid-Napoli, pritet të jetë ndeshja e natës sonte. Edhe ndeshja Benfica-Inter pritet të jetë e zjarrtë. Më poshtë…

Champions League sonte me tetë ndeshje

Sot do të zhvillohen tetë ndeshje në kuadër të Champions Lague. Ndeshja që pritet të jetë më interesante është AC Milan – Borussia Dortmund, shkruan Arbresh.info. Ndeshje tjetër që është interesante është Paris Saint-Germain – Newcastle. Dy ndeshje do të zhvillohet në ora 18:45, ndërsa të tjerat me orar të…

Ironizon Munishi: Ancelotti dëshiron ta marrë drejtimin e Kosovës

Trajneri i mirënjohur kosovar, Ismet Munishi ka ironizuar me propozimet e shumta që janë raportuar për përzgjedhësin e ri të Kosovës. Federata e Futbollit e Kosovës është në kërkim të një përzgjedhësi të ri të Përfaqësueses së Kosovës, pas largimit të Primoz Glihas. Në mediat janë raportuar shumë emra të…

Shorti i Play-Offit për Kampionatin Evropian

Gjatë ditës së sotme është hedhur shorti për Play-offin e Kampionatit Evropian “Gjermania 2024”. 12 skuadra marrin pjesë në Play-off nga Liga A, B, C të Nations League, shkruan Arbresh.info. Në kuadër të Ligës A, në gjysmëfinale do të takohen Polonia-Estonia dhe Wales-Finlanda. Në kuadër të Ligës B, Izrael-Islandë dhe…

Sigal Prishtina rikthehet në Ballkan Ligë

Sigal Prishtina është një nga katër skuadrat e ftuara për të marrë pjesë në Ballkan Ligë, së bashku me Lovcenin, Plejvljan nga Mali i Zi dhe AEL nga Çipro. Prishtina sonte luan ndeshjen debutuese për këtë sezon me fillim nga ora 18:00, ndaj Lovcenit, në Mal të Zi, shkruan Arbresh.info.…

1 2 3 116