Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim takojmë deputetin shqiptar në Zvicër

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim takojmë deputetin shqiptar në Zvicër Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim sot qëndrojnë në Zurich ku kanë takuar deputetin Islam Aliaj. Aliaj është deputeti i parë shqiptar në Parlamentin Federal të Zvicrës. Fillimisht liderët e Lidhjes uruan deputetin Aliaj për mandatin e fituar duke…

GASHI: Pas shënimit madhështor të djeshëm të Ditës së Flamurit, sot bashkë me dy kolegët e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Bilall Kasami dhe Izet Mexhiti, gjendemi në Berlin për të realizuar takime në Parlamentin Gjerman

Pas shënimit madhështor të djeshëm të Ditës së Flamurit, sot bashkë me dy kolegët e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Bilall Kasami dhe Izet Mexhiti, gjendemi në Berlin për të realizuar takime në Parlamentin Gjerman. Me këtë rast kishim mundësi t’i takojmë deputetët e grupit parlamentar të CDU-së, z. Manfred Grund,…

Rusët e lidhur me Kremlinin të punësuar në OSBE

Dy ditë para se Rusia të niste pushtimin në shkallë të plotë të Ukrainës në shkurtin e vitit 2022, zëvendësministri i Jashtëm, Andrei Rudenko, iu adresua Dhomës së Ulët të Parlamentit në atë që do të shndërroheshin në hapat e parë të Kremlinit për të aneksuar territorin e rajoneve lindore…

Izraeli liron 39 palestinezë, pasi Hamasi i liroi 13 pengje

Autoritetet izraelite kanë liruar 39 të burgosur palestinezë, në mesin e të cilëve 6 gra dhe 33 fëmijë dhe të moshës së adoleshencës, ka njoftuar agjencia palestineze e lajmeve WAFA. Të burgosurit e liruar janë dërguar tek familjet e tyre në lindje të Jerusalemit dhe në Bregun Perëndimor. Ky hap…

Takohen Cameron e Netanyahu, flasin për lirimin e pengjeve

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe është takuar me kryeministrin e Izraelit në Knesset të Jerusalemit. David Cameron dhe Benjamin Netanyahu zhvilluan një takim rreth konfliktit në vazhdim dhe marrëveshjes së fundit të përkohshme të armëpushimit. Në fillim të seancës, Netanyahu tha se ka “shumë sfida” për lirimin e…

1 2 3 93