6 qytetet evropiane duhet vizituar për Krishtlindje

15:07 | 17 Nëntor 2023 Krishtlindja është koha më e bukur e vitit. Të gjitha qytetet janë zbukuruar me miliona zbukurime dhe me shumë drita. Gjatë festave të Krishtlindjeve duam të mos mbyllemi në shtëpi, por të shijojmë atmosferën e bukur. Ne mund t’i shijojmë festat brenda vendit, por mund…

Qytetet më të bukura të ndërtuara në shkretëtirë

22:09 | 4 Nëntor 2023 Ndërtimi i një qyteti në mes të shkretëtirës dikur bëhej nga njerëz të cilët nuk kishin zgjedhje tjetër dhe vendosnin të jetonin në vende klimatikisht të vështira. Ndërsa sot shumë gjëra kanë ndryshuar dhe në këto vende janë ngritur edhe qytete superluksoze. Nga vendbanimet e…

Makina e Mbretit Zog kthehet në Shqipëri

20:31 | 21 Gusht 2023 Makina e fundit që Mbreti Zog përdori në Egjipt dhe në Francë përpara vdekjes me në fund kthehet në Shqipëri. Ka qenë Autoriteti Portual i Durrësit që ka ndarë disa foto, teksa makina që ka përdorur mbreti Zog është futur në vendin tonë përmes Portit…

3 pajisje shtëpiake që harroni t’i pastroni

3 pajisje shtëpiake që harroni t’i pastroni Fun Gazeta Express 24/10/2023 11:55 Koha me shi duket se është një moment i mirë për të nisur pastrimin “me themel” në shtëpi. E kur flasim për pastrimin, të gjithë e dimë që ka disa pajisje që duket se i neglizhojmë dhe nuk…

Përgatituni për të gjitha: Tri shenjat që i presin probleme në nëntor

Përgatituni për të gjitha: Tri shenjat që i presin probleme në nëntor Fun Gazeta Express 20/10/2023 9:45 Nëntori do të sjellë vështirësi në jetën e përditshme dhe komunikimin nga të gjitha shenjat e horoskopit – sipas interpretimit të astrologëve, por ata pretendojnë se tri shenja do t’i përjetojnë problemet më…

Shenjat më “të urryera” të Horoskopit sipas botës

Shenjat më “të urryera” të Horoskopit sipas botës Fun Gazeta Express 18/10/2023 22:57 Të gjithë kemi dëgjuar nga miqtë që përmendin një shenjë të tillë, duke e cilësuar si të pasigurt apo hakmarrëse. Ka shumë paragjykime. E vërteta është kjo: Nuk ka asnjë shenjë që objektivisht është “më e keqja”,…

Shenjat e horoskopit që i admirojnë ditët me shi

Shenjat e horoskopit që i admirojnë ditët me shi Fun Gazeta Express 18/10/2023 23:25 Jemi zyrtarisht në sezonin e shirave dhe janë disa shenja të zodiakut që thjesht i adhurojnë këto ditë. Gaforrja Individët e lindur nën këtë shenjë gjejnë rehati dhe ngushëllim në sezonin e shirave. Ata kënaqen duke…

1 2 3 36