Parashikimi i motit për ditën e dielAutori: Gazeta inFokus


22:32 | 26 August 2023

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar gjatë ditës së nesërme.

Temperaturat maksimale bëjnë të ndryshme deri në 35 gradë celsius, ndërsa ato minimale bëjnë të lëvizin ndërmjet 15 dhe 18 gradë celsius.

Postimi i plotë:

Parashikimi i Motit për dy ditë (26 & 27 gusht 2023)!

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Kjo mundësi barike të bëjë të përballet që gjatë dy ditëve të vikendit të mbajë mot me diell me pak vranë të dritave të cilat mund të kenë shtrirje për gjatë relievit malor.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-34 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja e lehtë deri mesatare.