Zjarr në Haraçinë! | aktuale.mk

Para pak çastesh një zjarr ka përfshirë Grushinën, e i cili po përhapet në drejtim të Haraçinës. Nga komuna e Haraçinës bëjnë të ditur se në kohë janë njoftuar të gjitha ekipet dhe po bëjnë maksimumin.

“Lidhur me zjarrin që ka përfshirë një hapsirë të madhe të teritorit të komunës në drejtim të Grushinës dhe është duke u përhapur edhe në drejtim të Haraçinës.

Ju njoftojmë se me kohë kemi njoftuar ekipet e zjarrfikësve të cilët gjenden në teren dhe po bëjnë maksimumin për të lokalizuar zjarrin.

Jemi në kordinim të plotë me zjarrfikësit,policinë dhe drejtorin për shpëtim, gjithashtu edhe ne si komunë jemi në teren dhe po ndjekim nga afër zhvillimet”, thonë nga Komuna e Haraçinës. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02HdkanFb5gj699w11H3Lz4r74DD9hKwTATGqvGijbhKyyZiDAjpJYzqzUm3C52yXTl&id=100079530925249&mibextid=Nif5oz