Bëri asist vendimtar në debutim, reagon Rashica

Bëri asist vendimtar në debutim, reagon Rashica


Futboll


Gazeta Express

24/08/2023 23:30

Besiktas ka shënuar fitore në ndeshjen e parë ndaj Dynamo Kievit, në “Play-Off” të Ligës së Konferencës.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Giulesti” përfundoi me rezultatin 2:3, shkruan Gazeta Express.

Te Besiktasi sonte debutoi Milot Rashica, i cili ia doli të lë gjurmë që në ndeshjen e parë.

Ai bëri asistin vendimtar në fitoren e klubit të tij.

Pas ndeshjes, ai u shpreh i lumtur me rezultatin.

“Luftë e mirë nga ekipi dhe rezultat i mirë. Javën tjetër, le të shkojmë së bashku”, shkroi Rashica.