Zelenskyy e viziton spitalin ushtarak në rajonin e ZaporizhzhiasAutori: Gazeta inFokus


19:25 | 15 August 2023

Luftimet vazhdojnë të jenë intensive në një pjesë të rajonit të Zaporizhzhias.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, këtë pasdite pati një vizitë në këtë pjesë të vendit që e drejton.

Ai është takuar me trupat e ushtarëve që ishin të përfshirë në kundërofensivë, me të cilët diskutoi për hartat dhe strategjitë e fushëbetejës.

Zelenskyy ishte në një qendër të ndihmës mjekësore paraspitalore, ku bëri fotografi me punonjës të kujdesit shëndetësor të ushtrisë, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.