Nga sa para i fituan mbrëmë Joshua dhe Helenius?

Nga sa para i fituan mbrëmë Joshua dhe Helenius?


Boks


Gazeta Express

13/08/2023 15:49

Anthony Joshua ka arritur të shënojë fitore në meçin e sontëm në O2 Arena të Londrës.

Boksieri britanik e mundi me nokaut në raundin e shtatë finlandezin, Robert Helenius, shkruan Gazeta Express.

Një kombinim goditjesh në bark dhe fytyrë ishin fatale për Helenius, i cili u shtri në tokë.

Përveç fitores, Anthony Joshua ka fituar edhe një shumë të madhe parash.

Sipas raportimeve, boksieri britanik ka përfituar rreth 10 milionë euro nga ky meç.

Ndërkohë, kundërshtari i tij Robert Helenius ka fituar afër 2 milionë euro.