Muriqi starton kundër Las Palmas në ndeshjen e parë të Mallorcas në La Liga

Muriqi starton kundër Las Palmas në ndeshjen e parë të Mallorcas në La Liga


Futboll


Gazeta Express

12/08/2023 18:33

Skuadra e sulmuesit të Kosovës Vedat Muriqi
e fillon sezonin e ri të La Ligës kundër Las Palmas si mysafirë

Mallorca do ta fillojë edicionin e ri të La
Ligës në një ndeshje kundër të promovuarve në elitën spanjolli, ekipit të Las
Palmas.

E në këtë ndeshje nga minuta e parë sonte ka
startuar sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi e ka startuar si titullar.

Sezonin e kaluar, Muriqi ishte kryefjala e
sulmit të skuadrës së tij dhe synon të njëjtin sukses edhe këtë vit. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Las Palmas

Mallorca

Ndeshja fillon në ora 19:30 në stadiumin
“Gran Canaria” në Las Palmas të Spanjës.