Raportohet për të vdekur në Ukrainë pasi që një bombë ajrore ruse goditi një qendër transfuzioni gjakuAutori: Gazeta inFokus


23:00 | 05 August 2023

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë se një bombë ajrore ruse e ka goditur një qendër transfuzioni gjaku në qytetin Kupiansk në rajonin e Kharkivit të Ukrainës.

Zelensky ka bërë të ditur se po raportohet për të vdekur dhe të lënduar, shkruan Sky News.

“Raportohet për të vdekur dhe të lënduar”, ka shkruar Zelensky në Twitter.