Këto janë tri ekipet shqiptare që u kualifikuan në rrethin e tretë të Ligës së Konferencës

Këto janë tri ekipet shqiptare që u kualifikuan në rrethin e tretë të Ligës së Konferencës


Futboll


Gazeta Express

03/08/2023 22:45

Ka përfunduar sonte rrethi i dytë kualifikues në Ligën e Konferencës.

Ballkani sonte e vulosi kualifikimin tutje, pas fitores bindëse 1:4 ndaj Larnes, kurse Drita, Dukagjini, Tirana e Shkupi u eliminuan.

Tani, në raundin e tretë kualifikues në garë anë mbetur vetëm tri ekipe shqiptare, Ballkani, Partizani dhe Struga.

Pra, tri ekipet që dolën kampione në ligat e tyre përkatëse në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut.

Levski Sofia 1:0 Shkupi (3:0)

Tirana 0:2 Besiktas (1:5)

Partizani 4:1 Atletic Escaldes (5:1)

Buducnos 3:4 Struga (3:5)

Drita 1:2 Plzen (1:2)

Rijeka 6:1 Dukagjini (7:1)

Larne 1:4 Ballkani (1:7)