PSG-ja e pret sot një ofertë “të ulët dhe fyese” të Realit për Mbappen

PSG-ja e pret sot një ofertë “të ulët dhe fyese” të Realit për Mbappen


Futboll


Gazeta Express

31/07/2023 9:54

Paris Saint-Germain po e pret një ofertë të
ulët dhe fyese të Real Madridit për kartonin e Kylian Mbappes.

Sulmuesit francez i është dhënë afat deri sot
për të arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratën me gjigantin francez.

Dhe, mediumi “RMC Sport” raporton se “Los
Blancos” do të mundohen ta zgjidhin këtë çështje me një ofertë “fyese”, përcjell
“Gazeta Express”.

Mbetet të shihet se sa para do t’i ofrojë
gjiganti spanjoll, i cili shihet si favorit për ta transferuar Mbappen, i cili
e ka ëndërr të luajë në “Santiago Bernabeu”.

PSG-ja nga ana e saj nuk e ka ndërmend të
heq dorë nga njëri prej futbollistëve më të mirë në botë për një shumë më të ulët
se 250 milionë euro.

Mbappen ndërkohë po e kërkon edhe
Liverpooli dhe thuhet se palët i kanë nisur negociatat për një huazim të mundshëm
të lojtarit për një vit në “Anfield Road”.

Nënkampioni botëror ka kontratë me PSG-në
deri në vitin 2024, por nuk ka pranuar ta vazhdojë atë për një vit, siç ishte
opsioni, prandaj francezët duan ta shesin këtë vit pasi në verën e ardhshme
mund ta humbasin pa para. /Gazeta Express/