Pesë ditë afat për arritjen e marrëveshjes mes Barcelonës dhe PSG-së për Dembelen

Pesë ditë afat për arritjen e marrëveshjes mes Barcelonës dhe PSG-së për Dembelen


Sport


Gazeta Express

31/07/2023 18:17

Ousmane Dembele ka vendosur që çdo marrëveshje që do ta çojë atë në Paris Saint-Germain nuk do të përfshijë aktivizimin e klauzolës së tij të lirimit sot.

Parisienët mund ta transferojnë francezin për 50 milionë euro përpara orës 00:00 sonte, kur klauzola e lirimit të tij rritet nga 50 në 100 milionë euro, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, nga ato 50 milionë euro, gjysma e tyre do të ishte për shkak të Dembeles dhe agjentit të tij, Moussa Sissoko.

Por, 26-vjeçari thuhet se nuk dëshiron të largohet nga Barcelona me “kushte të këqija” dhe u ka kërkuar dy klubeve të arrijnë një marrëveshje për të.

Ia vlen të theksohet se ai ka vetëm edhe një vit të mbetur në kontratën e tij.

Sipas “Mundo Deportivo”, reprezentuesit francez i është dhënë fuqia zyrtare për të negociuar në emër të Barcelonës dhe për të arritur një marrëveshje që ata e konsiderojnë të pranueshme në pesë ditët e ardhshme.

Siç qëndrojnë gjërat, ai do të udhëtojë në Las Vegas me ekipin për miqësoren e fundit parasezonale, teksa mbetet të shihet në pesë ditët e ardhshme se si do të rrjedhin gjërat për situatën e tij. /Gazeta Express/