Pse takat e Beyonce janë bërë virale?

Pse takat e Beyonce janë bërë virale?


Rozë


Gazeta Express

29/07/2023 14:33

Kur themi Beyoncé “qëndron në këmbët e saj”, nënkuptojmë pak më shumë se sa mendoni. Ylli në koncertin e saj të fundit në turneun e Rilindjes, doli në skenë me një palë këpucë, takat e të cilave ishin mjaft të njohura për ne.

Të dizenjuara nga shtëpia Alaïa, këto këpucë kanë në thembër dizajnin e pjesës së pasme të një figure femërore, nga beli e poshtë. Takat e larta janë 10 cm të larta dhe teorikisht këmbët qëndrojnë në takat e tyre, megjithëse na kujtuan pak thundrat e kalit.

Twitter ose më mirë X. raporton se pjesa e pasme është modeluar sipas Beyonce-s, gjë që nuk është kështu, pasi këpucët nuk janë bërë me porosi, por janë pjesë e koleksionit ss 2023 të shtëpisë dhe kushtojnë 1600 euro.

Sipas faqes zyrtare të Alaïa-s, këpucët në fakt janë frymëzuar nga kërcimtarët e kabareteve pariziane. Në fillim të këtij muaji, New York Times shkroi se këpucët specifike u dizajnuan për herë të parë në vitin 1991 nga legjendari Azedin Alaia dhe ylli i industrisë së këpucëve, Raymond Mazzaro, dhe drejtori kreativ i shtëpisë i “rilindi” ato për SS 2023.

Gjatë gjithë turneut të saj, Beyonce bëri shumë paraqitje dhe shumë të bukura, me veshje të bëra me porosi dhe një estetikë diva./ abcnews.al