Hidhet shorti për sezonin e ri të Superligës, zbulohen çiftet e xhiros së parë

Hidhet shorti për sezonin e ri të Superligës, zbulohen çiftet e xhiros së parë


Futboll


Gazeta Express

28/07/2023 12:39

Sot në praninë e Komisionit të Garave dhe
përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të
garave 2023/2024 për Superligë.

Kampioni i Kosovës, Ballkani do ta nisë sezonin e ri
në Prizren, ku e pret e rikthyera në ligën elitare – Liria.

Ndërkaq, nënkampionia Drita do t’i bëjë gosti
Llapit, në ndeshjen kryesore të xhiros së parë.

Prishtina do të jetë mikpritëse e të inkuadruarit tjetër, Feronikeli, shkruan “Gazeta Express”.

Ndër të tjera, kryetari i KG-së, Abdyl Bellopoja i
njoftoi përfaqësuesit e klubeve me procesin e tërheqjes së shortit dhe me
hartimin e akteve të reja normative për këtë edicion, si dhe rreth përgatitjeve
për fillimin e Ligës U21, për të cilën do të vlejë kalendari i njëjtë i garave
të Superligës.

Këto janë çiftet e xhiros së parë të Superligës, e cila
do të nisë më 12 gusht:

Liria – Ballkani

Drita – Llapi

Dukagjini – Malisheva

Fushë Kosova – Gjilani

Prishtina – Feronikeli