I thyhet xhamat e makinës zëdhënëses së VMRO-DPMNE-së, Maria Miteva

Zëdhënësja e VMRO-DPMNE-së, njëherit dhe anëtare e Komitetit Qendror të kësaj partie, Maria Miteva ka shpërndarë fotografi nga vetura e saj, së cilës i është thyer xhami i pasmë.

Miteva thotë se këtë po e bëjnë kundërshtarët politikë.

“Mëngjesi i së hënës për mua dhe familjen time filloi kështu, e gjeta automjetin tim të copëtuar dhe të demoluar. Ata padyshim janë në panik dhe të frikësuar, kështu që filluan të na trembin sepse e dinë se do të ketë përgjegjësi për të gjitha krimet”, ka shkruar Miteva.