Manchester City e merr senzacionin e Botërorit 2022, Josko Gvardiol

Manchester City e merr senzacionin e Botërorit 2022, Josko Gvardiol


Futboll


Gazeta Express

19/07/2023 22:58

Josko Gvardiol do të vazhdojë karrierën e tij në Angli.

Qendërmbrojtësi kroat do të jetë pjesë e kampionit anglez dhe evropian, Manchester Cityt.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano raporton se tashmë është arritur marrëveshje mes dy klubeve.

Gvardiol veçse i ka kryer një pjesë të testeve mjekësore sot, ndërsa një muaj më parë ai ishte marrë vesh për kushtet personale.