Çfarë ngjyre është aura juaj bazuar në shenjën e horoskopit

Çfarë ngjyre është aura juaj bazuar në shenjën e horoskopit


Fun


Gazeta Express

18/07/2023 21:11

Aura, fusha e energjisë që rrethon çdo
qenie të gjallë, konsiderohet të jetë e lidhur me astrologjinë, si me shenjën e
çdo personi, ashtu edhe me fenomenet astrologjike që ndodhin në çdo kohë dhe
mënyrën se si ato ndikojnë tek ai.

Prej disa vitesh, fotografët janë përpjekur të
kapin në film atmosferën e njerëzve dhe të interpretojnë se çfarë do të thotë
saktësisht për personalitetin e tyre. Astrologët përpiqen të lidhin aurën dhe
nuancat e saj me tabelën astrologjike të çdo personi dhe kështu ka një
tendencë, veçanërisht jashtë vendit, për të kryer interpretime të grafikëve të
kombinuara bazuar në aurën, shenjën dhe planetët që çdo person ka në shtëpitë e
tij.

Sigurisht, ekziston një mënyrë më e thjeshtë
për të gjetur ngjyrën bazë të aurës suaj, dhe astrologjia e ka regjistruar atë.
Pra, çfarë ngjyre është aura juaj bazuar në shenjën tuaj ?

Dashi – E kuqe flakë

Është e qartë se aura e një Dashi do të jetë
gjithashtu e kuqe, si pasioni që ka brenda, konkurrenca, seksualiteti dhe
vullneti i tij i fortë për të arritur atë që dëshiron, pavarësisht nëse në mes
vendos të heqë dorë – ndonjëherë. jo gjithmone.

Demi – E gjelbër e thellë

Demi e do veçanërisht natyrën, dhe kjo është e
dukshme në atmosferën e tij, e cila ka nuancën e gjelbër të thellë të pemëve
pyjore, të cilat kanë rrënjë të forta e të thella në tokë, njësoj si ai – në
mënyrë figurative. Gjithashtu, jeshilja është ngjyra e parave dhe e bollëkut,
dy gjëra që Demi i do veçanërisht (sidomos shpenzimet).

Binjakët – E verdhë intensive

Ngjyra më e lumtur nga të gjitha karakterizon
aurën e Binjakëve, shenjën e fundit që përfaqëson optimizmin dhe dëshirën për
jetën. Binjakët janë gjithashtu shenja që e ka të vështirë të humbasë lidhjen
që ka me fëmijën brenda – dhe kjo është arsyeja pse shpesh na bën të tërbuar,
por gjithsesi është një kohë e mirë.

Gaforrja – Rozë

Gaforrja që dëshiron të dojë gjithçka dhe që
mendon se e do vërtet, duke i kanalizuar ndjenjat e tij në gjithçka – edhe një
palë pantofla që mund të ketë blerë dje – padyshim do të karakterizohet nga
ngjyra rozë, e cila është njëkohësisht e ëmbël, intime dhe e dashur.

Luani: Portokalli e ndezur

Energjia e jashtëzakonshme që luan luani
brenda tij, si në natyrë ashtu edhe në zodiak , pasqyrohet në atmosferën e tij
me ngjyrën portokalli, e cila nxjerr vetëbesim, fuqi dhe një humor mbizotërimi
– pikërisht ajo që ndodh në xhungël, domethënë.

Virgjëresha: Blu

Virgjëresha është një shenjë e ndjekjeve
intensive shpirtërore. Ai gjithmonë dëshiron të vendosë në radhë të parë
logjikën dhe më pas emocionin, ndërsa dëshiron gjithmonë të shprehet në mënyrë
të saktë, në mënyrë që të parandalojë çdo keqkuptim që do t’i prishë programin.
Blu mbretërore i përshtatet shumë seriozitetit të kësaj shenje.

Peshorja – E gjelbër-blu, si ujërat e detit
Jon

Peshorja karakterizohet nga harmonia që kërkon
në jetën e saj, shija e saj kombinimi origjinal i mendimeve që mund të bëjë, si
dhe qetësia e saj, që të kujton ujin e detit mbi rërën e bardhë. Ata mund të
kenë atmosferën më të bukur nga të gjitha shenjat, por mos e pyetni Peshoren
nëse mendojnë kështu, sepse do t’ju duhet shumë kohë për t’u përgjigjur.

Akrepi – Blu e errët

Akrepi misterioz dhe i errët nuk mund të
kishte asnjë lloj atmosfere tjetër: do të ishte ose e zezë (si shpirti i tij)
ose blu e errët, që i referohet ngjyrave të qiellit të natës, intuitës,
emocioneve, mençurisë, ndjeshmërisë dhe aftësisë së tij unike për të. dalloni
të vërtetën pas shumë shtresave të gënjeshtrave.

Shigjetari – Portokalli e lehtë

Shenja më filozofike synon gjithmonë larg,
kultivon krijimtarinë e saj, përpiqet të thithë çdo pikë të jetës në çdo rast
dhe në këtë kontekst nuk mund të mos zotëronte një atmosferë me një ngjyrë të
këndshme.

Bricjapi: E kuqe e errët

Edhe burgundy do të thoshte. Bricjapi është
shenja më vendimtare . Nuk kënaqet lehtë, këmbëngul shumë në qëllimin e tij,
është ambicioz dhe ka atë pasionin e njeriut që duket i qetë, por brenda
gjithçka është e kuqe.

Ujori: Jeshile e hapur

Më mendjehapurat dhe më të avancuarit e
zodiakut janë Ujorët, prandaj ata lëshojnë ngjyrën që simbolizon shërimin. Ata
gjithmonë përpiqen të rregullojnë të gjitha situatat dhe t’i vënë nevojat e të
tjerëve para të tyret.

Peshqit – Vjollcë

Intuita e Peshqve është diçka unike,
pavarësisht nëse ata shpesh kanë frikë ta eksplorojnë atë. Vjollca është ngjyra
e magjisë dhe e ëndrrave, dhe lidhet drejtpërdrejt me artin dhe
spiritualitetin. Nëse e gjithë kjo nuk bërtet “peshk”, atëherë çfarë bën?