Partizani eliminohet nga Bate Borisov

Partizani eliminohet nga Bate Borisov


Sport


Gazeta Express

18/07/2023 22:06

Partizani është eliminuar nga garat e
Ligës së Kampionëve.

Skuadra e drejtuar nga Zoran Zekic u
eliminua nga Bate Borisov, në raundin e parë kualifikues të kësaj gare, shkruan
Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Varosi”
përfundoi me rezultatin 0:2.

Vladislav Malkevich (71’) dhe Aleksandr
Shestyuk (90+12’) shënuan golat e fitores për bjellorusët.

Ndeshja e parë e zhvilluar në stadiumin “Air
Albania” ishte mbyllur baras 1:1.

Partizani tani garat evropiane do t’i
vazhdojë në Ligën e Konferencës.

Në raundin e dytë të kësaj gare, kampionët
e Shqipërisë do të përballen me Atletic Club d’Escaldes nga Andorra. /Gazeta
Express/