“Dardanët” e duan vetëm fitoren nesër ndaj Zvicrës

“Dardanët” e duan vetëm fitoren nesër ndaj Zvicrës


Sport


Gazeta Express

18/07/2023 17:43

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do t’i
nisë nesër garat për parakualifikueset e Eurobasketit 2025.

“Dardanët” i presin katër ndeshje gjatë
korrikut e gushtit, derisa të mërkurën mbrëma do të përballen ndaj Zvicrës, në
palestrën “Sezai Surroi” në Prizren, shkruan Gazeta Express.

Ekipit kosovar nuk do t’i mungojë
përballja nga tifo-grupi “Dardanët”.

“Dardanët” theksuan se nuk duan asgjë tjetër,
përveç fitores nesër.

Postimi i plotë nga “Dardanët”:

“Atdheu thërret!

Nesër djemtë tanë do të paraqiten në
Prizrenin e bukur kundër Zvicrës me fillim në ora 20:45, në ndeshjen e vlefshme
për rrethin e tretë parakualifikues për Eurobasket 2025. Nga ora 19:00 takohemi
të gjithë Dardanët tek palestra për tu pajisur me bileta dhe për të ofruar
përkrahjen e plotë nga tribunat.

Për fitore. Përveç saj nuk duam asgjë
tjetër!

Përpara Kosova jonë!”. /Gazeta Express/