Janë numëruar 96% e votave, Erdogan edhe më tepër i afrohet fitores

Numërimi i votave për zgjedhjet presidenciale në Turqi po shkon drejt përfundimit, raporton SHENJA.
Deri në këto momente janë numëruar 96.01% e votave, ndërsa presidenti aktual, Rexhep Taip Erdogan, është duke ruajtur epërsinë me 52.28% të votave. Kundër kandidati, Kemal Kiriçdaroglu ka 47.72% të votave.
Sipas ecurisë së numërimit të votave mund të thuhet se Erdogan është shumë afër fitores dhe sigurimit të mandatit të ri pesë vjeçar.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif