Liqeni e fiton gjysmëfinalen e parë ndaj Vjosës

Liqeni e fiton gjysmëfinalen e parë ndaj Vjosës


Sport


Gazeta Express

20/05/2023 23:26

Ndeshja e parë gjysmëfinale mes FC Vjosës dhe FC Liqenit u ka takuar mysafirëve me rezultat 1-2.

Golat për Liqenin i shënuan Endrit Hajdini dhe Julian Nagles, ndërsa golin e vetëm për Vjosën e shënoi Jetmir Gashi.

Gjysmëfinalja e dytë do zhvillohet në javës së ardhshme në Drenas.

Me fitore eventuale Liqeni mund të kalojë në finale të play-offit, ndërsa nëse fiton Vjosa, atëherë do të zhvillohet edhe ndeshja e tretë vendimtare. /Gazeta Express/