Aksidenti në magjistralen Prishtinë-Pejë, 30 persona të lënduar

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në magjistralen Prishtinë – Pejë, në hyrje të Fushë Kosovës, kanë mbetur të lënduar rreth 30-të persona.

Në aksident është përfshirë një autobus me targa të huaja, një kamion me targa vendore dhe një veturë po ashtu me targa vendore.

“Në ora 15:50, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Vragoli). Në aksident është përfshirë një autobus me targa të huaja, një kamion me targa vendore dhe një veturë po ashtu me targa vendore. Njësitet përkatëse policore kanë dalë në vend-ngjarje. Si pasojë e aksidentit janë dhjetëra (30) persona që kanë pësuar lëndime. Janë njoftuar edhe ekipet mjekësore. Më pas do t’u ofrojmë të dhëna të përditësuara lidhur me aksidentin”, ka thënë zëdhënësi i Policisës së Kosovës, Bajram Krasniqi për Duakgjinin.

Aksident mes një kamioni dhe autobusi në magjistralen Pejë-Prishtinë

Aksident mes një kamioni dhe autobusi në magjistralen Pejë-Prishtinë(Foto)