Interi fiton pastër në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Milanit

Interi fiton pastër në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Milanit


Futboll


Gazeta Express

10/05/2023 22:56

Interi ka shënuar fitore të madhe ndaj Milanit në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve.

Zikaltrit triumfuan 0:2 dhe kanë epërsi të
madhe në ndeshjen e kthimit, shkruan Gazeta Express.

Të dy golat u shënuan në fillimin e pjesës
së parë.

Fillimisht Edin Dzeko realizoi gol të bukur në minutën e tetë të ndeshjes.

Vetëm tre minuta më pas, Mkhitaryan shënoi për 0:2, e që në fund doli të ishte epilogu i kësaj ndeshjeje.

Në pjesën e dytë, Milani u tregua më i
rrezikshëm, duke pasur disa raste të mira shënimi, por pa sukses.

Ndeshja e kthimit zhvillohet pas gjashtë
ditëve, teksa Milan shpreson shumë në rikthimin e yllit të tyre, Rafael Leaos.
/Gazeta Express/