Osmani takon kongresmenen amerikane, flasin për zhvillimet e funditAutori: Gazeta inFokus


23:46 | 10 May 2023

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, u takua me kongresmenen Dina Titus, me të cilën folën për partneritetin Kosovë – ShBA.

E para e shtetit, me Titus folën edhe për zhvillimet e fundit, agjendën e grave, të paqes dhe sigurisë.

“Kosova mbetet lider në rajon dhe në nivel global në avancimin e agjendës, të udhëhequr nga përkushtimi ynë për liri dhe demokraci”, shkroi Osmani.