Formacioni i sezonit në Premierligë dominohet nga Arsenali dhe Manchester City

Formacioni i sezonit në Premierligë dominohet nga Arsenali dhe Manchester City


Sport


Gazeta Express

05/05/2023 21:04

Premierliga ka publikuar formacionin më të mirë të këtij sezoni, të zgjedhur nga votat e tifozëve, në bashkëpunimin me “EA Sports”

Formacioni më i mirë për sezonin 2022/23 dominohet nga futbollistët e Arsenalit, shkruan Gazeta Express.

Pjesë e këtij formacioni janë katër futbollistë të “Topçinjve”, kurse tre të Manchester Cityt.

Formacioni pastaj përbehet nga dy futbollistë të Manchester Unitedit, një të Liverpoolit dhe një të Neëcastle Unitedit.

/Gazeta Express/