Mbyllen pjesët e para në dy derbit e Superligës, këto janë rezultatet

Mbyllen pjesët e para në dy derbit e Superligës, këto janë rezultatet


Futboll


Gazeta Express

04/05/2023 15:55

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të javës së 32-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Pas 45 minutave, Prishtina është në epërsi
minimale ndaj Ballkanit.

Ishte Shefit Shefiti i cili realizoi në
sekondat e fundit të pjesës së parë, shkruan Gazeta Express.

Ndërkohë, pa gola është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes Llapit dhe Dritës që po zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Llapjanit patën mundësi për të kaluar në
epërsi, por Festim Alidema dështoi të shënonte nga penalltia. /Gazeta Express/