Të dielën fillon spektakli i finaleve të Playoffit

Të dielën fillon spektakli i finaleve të Playoffit


Sporte tjera


Gazeta Express

29/04/2023 23:54

Spektakli është gati i garantuar të dielën, me ndeshjen e parë finale të Playoffit në konkurrencën e meshkujve në volejboll.

Në palestrën “Bill Klinton” do të zhvillohet ndeshja e parë mes Ferizajt dhe Pejës.

Të dy ekipet arritën në këtë fazë pas disa paraqitjeve spektakolare në gjysmëfinale, ku mposhtën Skenderbeun respektivisht Dritën.

Ferizaj mposhti 2-0 gjilanasit, ndërsa Peja u desh të luftonte më fort kundër Dritës, të cilën e mposhti 2-1 në ndeshjet gjysmëfinale.