Bad News Eagles e nis me fitore turneun “ESL Challengers”

Bad News Eagles e nis me fitore turneun “ESL Challengers”


eSPORTS


Gazeta Express

28/04/2023 8:11

Bad News Eagles e ka nisur mbarë turneun “ESL Challengers” që po mbahet në Melbourne të Australisë.

Ekipi kosovar triumfoi në ndeshjen e parë
ndaj ekipit vendas, Vertex me rezultat 16:10 në hartën “Vertigo”, shkruan Gazeta
Express.

“Juanflatroo” dhe “gxx-“ ishin më të dalluarit në këtë përballje për BNE-n, ndërsa loja u zhvillua herët në mëngjes nga ora 05:50 me kohën tonë lokale.

Kujtojmë se fituesi i këtij turneu shpërblehet
me 50 mijë dollarë dhe gjithashtu do të garojë në ligën më të madhe në CS:GO, “ESL
Pro League”.

Bad News Eagles do ta luajë edhe një ndeshje gjatë ditës së sotme, teksa po bëhet gati gjithashtu edhe për Majorin, ku do të luhet nga mesi i muajit maj. /Gazeta Express/