Masakra e Mejës, Vela: Një krim që Serbia nuk mund ta mohojëAutori: Gazeta inFokus


10:30 | 27 April 2023

Shefi i kabinetet të presidentes së Kosovës, Blerim Vela, të enjten ka kujtuar masakrën e Mejës, shkruan Gazeta Infokus.

Përmes një postimi në “Twitter”, Vela ka thënë se 377 civilë të pafajshëm shqiptarë të Kosovës u vranë nga policia dhe ushtria serbe në Masakrën e Mejës të vitit 1999.

“Kjo ishte masakra më e madhe e luftës së Kosovës. Vite më vonë, 309 prej kufomave u gjetën në një varr masiv në Batajnicë”.

Video e Sponsorizuar“Një krim që Serbia nuk mund ta mohojë!”, ka shkruar Vela./Gazeta Infokus/