Real Madrid – Chelsea, Milan – Napoli/ Këto janë notat e lojtarëve në të dy takimet

Kanë përfunduar dy ndeshjet e mbrëmjes së sontme në Ligën e Kampionëve.

Real Madrid ka triumfuar ndaj Chelsea, kurse Milani e ka mposhtur Napolin, shkruan GazetaBlic Sport.

Madrilenët triumfuan me rezultat 2 me 0 ndaj skuadrës angleze, me Benzema dhe Asensio që shënuan golat e fitores së madhe për ‘Los Blancos’.

Në anën tjetër, Rossonerët triumfuan në “San Siro” me rezultat 1 me 0, me Bennacer që shënoi golin e fitores.

Si Real Madridi, ashtu edhe Milani, shkojnë në ndeshjen kthyese me avantazh në ndeshjet kthyese që zhvillohet javën e ardhshme.

Këto janë notat e lojtarëve në të dy takimet:

/GazetaBlic Sport/